מן העתונות

 

עו"ד דותן שגיא ייצג את הנתבעים (ורטיגו) כנגד תביעת הבנק. תביעת הבנק נגד הלקוח נדחתה. I

 

 

מן העתונות 2

 
 

 
 
 

עו"ד דותן שגיא ייצג את הנתבעים (ורטיגו) כנגד תביעת הבנק. תביעת הבנק נגד הלקוח נדחתה. II

 

 

מן העתונות 4

 
 

 
 
 
 
 
 

חוגלה לא אספה חיתולים פגומים מהמדפים, העליון אישר ניהול ייצוגית

 
דחה השופט דנציגר את בקשת חוגלה לבטל את ההליך הייצוגי שמתנהל נגדה בשל פגמים בחיתולי "האגיס כותנה אורגנית": הבחירה שלא לעדכן את הצרכנים בזמן ולא לאסוף את המוצר מהמדפים מהווה לכאורה הטעיה צרכנית.
 

 
 
 

כותרת מאמר ההימור המנצח בוטל? תבע את ה"ווינר"

 
המועצה להימורים בספורט פסלה ניחוש משום שהמשחק הוקדם בכמה דקות. אף שמדובר היה בכמה עשרות שקלים, ביהמ"ש קבע שהתביעה עקרונית.
 

 
 
 

25 שנה אחרי הלידה: פיצוי על רשלנות ביה"ח

 
25 שנה אחרי הלידה: פיצוי על רשלנות ביה"חב-1991 הסתבכה לידה בביה"ח זיו צפת, והתינוקת נולדה עם נכות קשה. בית המשפט קבע שהמדינה תשלם לה ולהוריה פיצוי של כ-2.6 מיליון שקל.
 

 
 
 

הכלבה תקפה - בן 14 חויב לשלם 236 אלף ש'

 
שכנה של הנער הותקפה ע"י הכלבה שלו ואושפזה למשך תקופה ארוכה שבה עברה ניתוח. בשל מצבה הכלכלי של אמו, נטל הפיצוי עבר אליו.
 

 
 
 

כמה שטרות להפקיד? פשרה בין הבנק לקפה

 
כמה שטרות להפקיד? פשרה בין הבנק לקפהבית קפה בת"א ביקש לאשר תביעה ייצוגית נגד בנק הפועלים, שלא יידע על מגבלת הפקדת שטרות במכשירים האוטומטיים. לבסוף הם סיכמו על הסדר.
 

 
 
 
 
 

מי נהג בחוסר תום לב: הצד שהפסיק לשלם או הצד שהמשיך לספק שירות?

 
חברת טכנולוגיה המשיכה לספק שירותי תוכנה לקרן המפעילה מרכזי אבחון תעסוקתי לבעלי מוגבלויות, אף שהחוזה ביניהן הסתיים. לאחר שהקרן לא שילמה עבור השירות, הגיע הסכסוך לשתי ערכאות שכל אחת פסקה אחרת.
 

 
 
 

העירייה תשיב 5.3 מיליון ש' על ארנונה שגויה

 
עשרות שנים גבתה עיריית הרצליה סכומים שגויים מבעלי גלריות במבנים שלא למגורים. ביהמ"ש קבע שחרף הזדמנויות רבות, היא לא תיקנה את הגבייה.
 

 
 

ללא בושה: עיריית הרצליה גבתה ארנונה לא חוקית במשך קרוב ל-30 שנה

 
משנת 1987 ועד לאחרונה, גבתה עיריית הרצליה, שלא כדין, תשלומי ארנונה עבור גלריות במבנים שאינם למגורים. דבר לא עצר בעדה – גם לא פסקי דין של בתי המשפט. בשבוע שעבר, התקבלה ייצוגית נוספת – העירייה תחזיר לתושבים עוד 5.3 מיליון שקל על ארנונה שגבתה שלא כדין.
 

 
 
 

בית המשפט: אופניים חשמליים אינם "כלי רכב מנועי"

 
קטין שרכב על אופניים חשמליים התנגש ברכב ונפצע ברגלו. "ביטוח ישיר", מבטחת הרכב, סירבה לפצות אותו, בטענה שהוא יכול היה לבטח את האופניים ולא עשה זאת. בית המשפט הבהיר לחברת הביטוח שהמצב קצת שונה ממה שהיא חושבת.
 

 
 
 

הסתלקות מייצוגית: בנק הפועלים יעדכן מידע ויתרום לאגודה למלחמה בסרטן

 
בעלת בית קפה בתל-אביב טענה שהבנק לא מיידע על הבדלים במגבלת הפקדת שטרות במכשירים האוטומטיים השונים. לאחר שהתברר שמדובר בנזק מזערי ללקוחות, הסכימו הצדדים על הסתלקות בתמורה לעדכון הלקוחות ולתרומה. ביהמ"ש אישר.